משרד:  072-3201205 א'-ה' 08:00-19:00 | תשלום חובות: 04-8600100 א'-ה' 08:00-18:00   פקס: 04-8678830     רח' הבנקים 3, חיפה (זמינות בכל איזור המרכז) 

דיני עבודה

388C0182 דיני עבודה

דיני עבודה הוא תחום המסדיר את מערכת היחסים שבין העובד למעבידו. זהו תחום בו נדרשים לעיתים קרובות ייעוץ משפטי וחוות דעת, הן לעובד והן למעביד. כמו בתחומים משפטיים אחרים, גם בדיני עבודה נדרשת התמחות מיוחדת. במשרד עו"ד אליהו מלך, ניתן לקבל ייעוץ משפטי בתחום חשוב זה וכן ליווי שוטף וייצוג משפטי בבתי הדין לעבודה בכל הענינים הנוגעים הן לעובדים והן למעבידים.

משרד עורך דין מלך מעניק מזה שנים רבות ליווי וייצוג משפטי שוטף לעסקים בנקים וחברות ביטוח בתחום דיני העבודה וכמו כן מייעץ לעובדים ומייצג אותם בבתי דין לעבודה בסיכסוכים עם מעסיקים בכל עניניהם.

קיימות סיטואציות רבות במסגרתן יזדקק עובד לייעוץ משפטי של מומחה בדיני עבודה, לדוגמא לפני חתימה על חוזה עבודה. עובדים שכירים רבים, סבורים כי אין טעם לנהל משא ומתן עם מעביד אלא נוטים לקבל את חוזה העבודה המוצא להם ולחתום עליו כפי שהוא. לעתים זוהי טעות שזק רב בצידה. במשרד עו"ד מלך, ניסיון מצטבר המוכיח כי אין להרתע מעמידה על זכויות וכי מעבידים רבים פתוחים לניהול משא ומתן ענייני והוגן עם מועמד לעבודה, טרם החתימה על חוזה העבודה. קבלת ייעוץ משפטי ממומחה בתחום מורכב זה , שיפרה לא אחת זכויות ותנאים שהוצעו לעובד על ידי המעביד.

חשיבות מיוחדת קיימת בקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בדיני עבודה, במיוחד כאשר עומדים בפני פיטורים ממקום עבודה. רק עורך דין מומחה, יידע לעשות שימוש נכון במסמכים הקיימים בידי העובד, בשיחות שקיים עם מעבידו או הממונים עליו, בטיוטות או מכתבים שקיבל במסגרת הליך הפיטורין.

רק עין מקצועית של עורך דין, יכולה להעריך נכונה עד כמה ניתן להשתמש במסמכים ונתונים כאלה כראיות משפטיות המאפשרות על פי דיני עבודה, התמודדות כנגד כוונת המעביד לפטר את העובד ונגד כוונת המעביד לעשות זאת מבלי לשלם לעובד את כל המגיע לו בתאם לדיני עבודה. סיטואציה נוספת הדורשת קבלת ייעוץ משפטי, היא כאשר המעביד מבקש לשנות את תנאי העבודה של העובד ולעיתים אף משנה אותם בפועל. נקודת המוצא המשפטית היא, שיחסי עבודה הם יחסים חוזיים וכמו בכל חוזה אחר שנחתם בין צדדים גם יחסי עבודה שבין עובד למעביד לא ניתן לשנות אלא בהסכמת שני הצדדים.

גם מעבידים זקוקים לייעוץ משפטי ולליווי שוטף של גורם מוסמך בדיני עבודה, בהתקשרותיהם עם עובדים וזאת במיוחד לאור ההתפתחויות הרבות והתכופות המאפיינות תחום זה בכלל ויחסי עובד-מעביד בפרט והאחריות המוגברת שמטילים הדינים הרלוונטיים על מעבידים , בענינים שונים כגון: בטיחות בעבודה, העסקת עובדים זרים, שכר מינימום, תנאי העסקה ועוד.

משרד עו"ד מלך בעל מומחיות ונסיון רב במתן ליווי משפטי שוטף למעבידים ובייצוג מעבידים בפני גורמים ומוסדות ממשלתיים וציבוריים בתחום זה.

נושאים חשובים נוספים בהם חובה לקבל חוות דעת משפטית, הן לעובדים והן למעבידים הם סעיפים שונים המופיעים או שאינם מופיעים בהסכם העבודה שבין עובד למעביד. זכויות כגון החזרי נסיעות, תשלום דמי הבראה, הלנות שכר, הסכמי סודיות ואי תחרות, שבקשר אליהן זקוקים העובד והמעביד כאחד לחוות דעת מעורך דין, על מנת להגן על זכויותיהם. הטיפול בזכויות העובד בדרך נכונה ואחרי קבלת ייעוץ משפטי של מומחה בדיני עבודה, כמו עורכי הדין במשרד עו"ד אליהו מלך, יש לה השפעה ארוכת טוות על הקריירה של העובד ועל זכויות חיוניות של המעביד