משרד:  072-3201205 א'-ה' 08:00-19:00 | תשלום חובות: 04-8600100 א'-ה' 08:00-18:00   פקס: 04-8678830     רח' הבנקים 3, חיפה (זמינות בכל איזור המרכז) 

עורך דין ארנונה

388C0178 ארנונה

כאנשים פרטיים ובמיוחד כבעלי עסקים, חברות ומפעלים , אתם ודאי חשים את כובד הנטל של תשלומי הארנונה המוטלים עליכם ע"י הרשויות המקומיות שבתחומן אתם מתגוררים ופועלים. אין ספק שהארנונה ומיסים עירוניים במקומות רבים בארץ גבוהה ומכבידה על בעלי העסקים ועל האנשים הפרטיים כאחד.

עורך דין ארנונה מומחה ומנוסה בתחום זה , יכול לסייע לכם להקטין את שיעורי הארנונה בהם אתם מחויבים ובמקרים מתאימים אף לסייע לכם לקבל בחזרה תשלומי ארנונה ששילמתם ביתר בשנים קודמות.

על כל נישום וחייב ארנונה לדעת שאמנם לרשויות המקומיות הוקנו סמכויות נרחבות להטלת ולגביית ארנונה מתושבים ועסקים, אולם גם החייב לא נותר בידיים ריקות והחוק העמיד לרשותו אמצעים משמעותיים המאפשרים לו להתמודד עם חיובים מוטעים או לא צודקים. עורך דין ארנונה מומחה יידע כיצד להשתמש באמצעים שמעמיד החוק לרשות חייבי הארנונה על מנת לייצג כראוי את האינטרסים של הנישום ולגרום לכך שיאלץ לשלם אך ורק את המגיע ממנו באמת על פי החוק ולא מעבר לכך.

כדאי ומומלץ כבר בשלבים ראשונים של קבלת הודעה על חוב להיוועץ עם עורך דין ארנונה מקצועי כדי לכלכל את הצעדים שיש לנקוט מול הרשות בחוכמה. אל תדחו ואל תחכו, פנו באופן זריז אל עורך דין ארנונה מומחה לפני שיהיה מאוחר. ניהול מאבק ברשויות בלוח זמנים מחושב מגדיל את הסיכוי שלכם להתמודד עם חיובים לא נכונים ולא צודקים ולצמצם ואף לבטל כליל תשלום ארנונה בגין חיובים כאלה. מרכיב הזמן בטיפול בחיובי ארנונה הוא משמעותי ביותר ואי נקיטת ההליך המתאים בזמן שניקבע לשם כך בחוק , עלול להותיר אתכם ללא כל סעד גם אם טענתכם צודקת כשלעצמה.

לדוגמא: אם יש לכם בית מלאכה ובהודעת החיוב שנישלחה על ידי העיריה סווג הנכס בטעות כנכס מסחרי שהארנונה בגינו גבוהה יותר, החוק קובע שזכותכם להגיש השגה כנגד הסיווג המוטעה, תוך 60 יום מהמועד בו קיבלתם את הודעת החיוב. אם תאחרו בהגשת ההשגה במועד, אפילו ביום אחד בלבד! , תאבדו את זכותכם להתנגד לחיוב המוטעה ויהיה עליכם לשלם לעיריה באותה שנה את מלוא סכום הארנונה המגיע בגין נכס מסחרי, למרות שבפועל ברור לכם ולעולם כולו שאתם מחזיקים ומתפעלים בית מלאכה ולא נכס מסחרי.

עורך דין ארנונה טוב ייעץ לכם איך לשלם והאם לשלם, מתי לשלם קרן ומתי לדרוש ויתור על ריביות פיגורים. הריביות אמנם גבוהות ומצטברות אך ניתן גם להתמקח ולדרוש מחיקת ריביות בנסיבות המצדיקות זאת מבחינה חוקית..

עורך דין ארנונה מיומן יידע לאתר גם את אותם מקרים בהם חיובי הארנונה שנישלחו אליכם הם בלתי חוקיים ו/או בלתי סבירים בהתאם לחקיקה ולפסיקה הרלוונטית ויוכל להדריך אתכם ולסייע לכם בהתמודדות המשפטית כנגד העיריה בענין החיובים הבלתי חוקיים ו/או הלתי סבירים כנ"ל.

הטיפול בחיובי ארנונה דורש ידע ובקיאות מיוחדת בדיני ארנונה מצד אחד ובדיני רשויות מקומיות מצד שני ויש צורך בשליטה מלאה בכל תחומי המשפט האחרים הנוגעים בדבר, לרבות המשפט המנהלי , דיני הפרוצדורה ודיני הראיות. רק עורך דין ארנונה מנוסה המכיר את התחום על בוריו ואשר רכש נסיון עשיר ומוכח בטיפול בחיובי ארנונה הן מול הרשויות והן במסגרת ניהול הליכים משפטיים בוועדות הערר ובבתי המשפט - יוכל לתת מענה ראוי לבעיות ארנונה בהן תיתקלו וליצגכם נאמנה בכל הפורומים העוסקים בעניני ארנונה - מנהל הארנונה בעיריה, וועדות הערר על קביעת הארנונה , בתי המשפט המנהליים ובתי המשפט האזרחיים.

עו"ד אליהו מלך מוכר וידוע בישראל כעורך דין ארנונה מהשורה הראשונה מזה שנים רבות במהלכן ייצג עיריות ורשויות מקומיות רבות מצד אחד ונישומים מכל הסוגים (מוסדות, תאגידים ציבוריים, חברות, מפעלים ורשתות שיווק, עסקים ונישומים פרטיים) - מצד שני.במסגרת עיסוקו כעורך דין ארנונה טיפל עורך דין אליהו מלך במשך השנים בכל רחבי ישראל, בעשרות אלפי תיקי ארנונה , על כל הכרוך בכך, החל משלב בדיקת חיובי הארנונה מכל בחינה שהיא- גודל השטח, סיווגו וכד' - דרך ניהול הליכי ההשגה והערר וכלה בניהול הליכי ערעור ועתירה מנהלית בבתי המשפט המנהליים וניהול תביעות כספיות בבתי המשפט האזרחיים.

כעורך דין ארנונה שייצג בעבר עיריות ורשויות מקומיות רבות בעניני ארנונה ומייצג אף כיום עיריות ורשויות שונות, לעו"ד אליהו מלך היכרות יסודית עם שני צידי המיתרס , כאשר מצד אחד הוא בקיא היטב בדרכי התנהלותן של עיריות ורשויות מקומיות בתחום הארנונה ומנגד הוא עירני וקשוב לצרכי הנישומים העיסקיים והפרטיים כאחד.

ידע ונסיון מערכתי זה מאפשר לעו"ד מלך לתת לפונים אליו כעו"ד ארנונה את השרות המקצועי והטוב ביותר בתחום ולהגיע לתוצאות המיטביות בזמן קצר ככל האפשר - אם בדרך של ניהול מו"מ עניני וזריז שהסכם פשרה בסופו ואם בדרך של ניהול נכון ומושכל של הליכים משפטיים מכל הסוגים במטרה להביא לפסיקה של בית המשפט לטובת הלקוח המיוצג על ידו.